Ubiór – zawsze dobieraj go adekwatnie do okazji. Sprawdź, co jest na topie

Dylematy związane z ubraniem dotyczą co jakiś czas każdego z nas. Oczywiście ubrać się stosownie do okazji wcale nie jest tak łatwo, jak można by myśleć. Często tego problemu nawet nie zauważamy, sądząc, że zawsze prezentujemy się świetnie. Jednakże w praktyce nie ma chyba osoby, której przynajmniej raz w życiu nie trafiłoby się żadne modowe faux pas. Warto więc zapoznać się z paroma uniwersalnymi zasadami i poradami, żeby nie mięć większych kłopotów z dopasowaniem stroju do sytuacji.

Przede wszystkim, jeżeli nie wiemy, czy powinniśmy wyglądać elegancko, czy raczej swobodnie – postawmy na ten pierwszy wariant, który jest bezpieczniejszy. Obowiązuje to między innymi w przypadku ważnych spotkań, tego typu jak rozmowy kwalifikacyjne, zapoznanie z rodziną naszego partnera, czy też ważna dla nas randka. W takiej dobrze jeśli kobieta założy czarne botki, rajstopy i ładną sukienkę lub spódnicę, a mężczyzna na pewno winien założyć koszulę – zerknij na stronę Pantofelek 24. Krawat, czy też marynarka mogą, ale nie muszą być. Ewentualnie latem dla kobiet dobrym rozwiązaniem mogą być także czarne baleriny – są one przecież znacznie bardziej wygodne niż buty na obcasie.

baleriny

Autor: DeeZee
Źródło: DeeZee

Można je założyć od razu bądź dopiero wówczas, gdy będzie już trochę spokojniej i swobodniej.Inną okazją, w której każdemu z nas z pewnością przydarzyło się uczestniczyć, jest dekoracje weselne bielsko i wesele. To okoliczności z jednej strony oficjalne, a z drugiej także radosne. W przypadku panów sprawa jest oczywista – koniecznie musi być garnitur, krawat i koszula z długim rękawem – czytaj więcej. Kobiety mają trochę więcej możliwości. Powinny jednakże na pewno zaopatrzyć się w eleganckie sukienki i buty na obcasie. Kreacje te nie muszą być oczywiście utrzymane w czarno-białej tonacji. Dozwolone są wszelkie inne kolory, a tych dwóch wyżej wymienionych powinno się nawet unikać. Czarnego – ponieważ kojarzy się on z żałobą, a białego – dlatego, że jest zarezerwowany dla przyszłej małżonki.

Innymi słowy, to jak wyglądamy ściśle jest związane się z tym, jak jesteśmy odbierani przez innych. I jeśli ktoś próbuje cię przekonać, że jest inaczej – lepiej mu nie wierz. Z drugiej jednakże strony nie warto bezmyślnie powielać konwenansów. Postaraj się w tym wszystkim przemycić choć trochę tego, jaki jesteś wewnątrz.