Ubiór – zawsze dobieraj go adekwatnie do okazji. Sprawdź, co jest na topie

Dylematy związane z ubraniem dotyczą co jakiś czas każdego z nas. Oczywiście ubrać się stosownie do okazji wcale nie jest tak łatwo, jak można by myśleć. Często tego problemu nawet nie zauważamy, sądząc, że zawsze prezentujemy się świetnie. Jednakże w praktyce nie ma chyba osoby, której przynajmniej raz w życiu nie trafiłoby się żadne modowe faux pas. Warto więc zapoznać się z paroma uniwersalnymi zasadami i poradami, żeby nie mięć większych kłopotów z dopasowaniem stroju do sytuacji.

Przede wszystkim, jeżeli nie wiemy, czy powinniśmy wyglądać elegancko, czy raczej swobodnie – postawmy na ten pierwszy wariant, który jest bezpieczniejszy. Obowiązuje to między innymi w przypadku ważnych spotkań, tego typu jak rozmowy kwalifikacyjne, zapoznanie z rodziną naszego partnera, czy też ważna dla nas randka. W takiej dobrze jeśli kobieta założy czarne botki, rajstopy i ładną sukienkę lub spódnicę, a mężczyzna na pewno winien założyć koszulę – zerknij na stronę Pantofelek 24.

Zainteresowała Cię ta kwestia? Jeśli tak, to kliknij tutaj, a więcej przeczytasz tutaj (https://fiorino.eu/). Dla pewnych osób ten artykuł to ciekawe podejście do takiego zagadnienia.

Krawat, czy też marynarka mogą, ale nie muszą być. Ewentualnie latem dla kobiet dobrym rozwiązaniem mogą być także czarne baleriny – są one przecież znacznie bardziej wygodne niż buty na obcasie.

baleriny

Autor: DeeZee
Źródło: DeeZee

Można je założyć od razu bądź dopiero wówczas, gdy będzie już trochę spokojniej i swobodniej.Inną okazją, w której każdemu z nas z pewnością przydarzyło się uczestniczyć, jest dekoracje weselne bielsko i wesele. To okoliczności z jednej strony oficjalne, a z drugiej także radosne. W przypadku panów sprawa jest oczywista – koniecznie musi być garnitur, krawat i koszula z długim rękawem – czytaj więcej. Kobiety mają trochę więcej możliwości. Powinny jednakże na pewno zaopatrzyć się w eleganckie sukienki i buty na obcasie. Kreacje te nie muszą być oczywiście utrzymane w czarno-białej tonacji. Dozwolone są wszelkie inne kolory, a tych dwóch wyżej wymienionych powinno się nawet unikać. Czarnego – ponieważ kojarzy się on z żałobą, a białego – dlatego, że jest zarezerwowany dla przyszłej małżonki.

Innymi słowy, to jak wyglądamy ściśle jest związane się z tym, jak jesteśmy odbierani przez innych. I jeśli ktoś próbuje cię przekonać, że jest inaczej – lepiej mu nie wierz. Z drugiej jednakże strony nie warto bezmyślnie powielać konwenansów. Postaraj się w tym wszystkim przemycić choć trochę tego, jaki jesteś wewnątrz.