Dlaczego kobiety uwielbiają kupować torebki, a zakupy zazwyczaj robią w dobrze zaopatrzonych slepach

Każda kobieta, która lubi szykownie się ubrać, pragnie, żeby w jej szafie, oprócz modnych sukienek bądź butów, znalazły się również torebki w najróżniejszych barwach i rozmiarach. Nie bez znaczenia jest też ich fason, bo co podoba nastolatce, tego chyba nie wybierze żadna sześćdziesięciolatka. Jak zdążyliśmy zauważyć, wiek wcale nie gasi zakupowego zapału – zarówno babcie, jak i córki z nieukrywaną radością wchodzą do sklepów z galanterią skórzaną.

torebka damska

Źródło: flickr.com
Torebka staje się niejako symbolem kobiecości – w końcu w mniej albo bardziej pojemnych kieszeniach znajdują się najprawdziwsze damskie czy dziewczęce skarby: od zwyczajnych, ale potrzebnych tamponów zaczynając, a na kosztownych cieniach do powiek kończąc. Jednym zdaniem, bez torby właściwe żadna pani, czy to wdowa, czy panna, nie wychodzi z domu. Nieco inaczej przedstawiana kwestia wygląda w przypadku tych reprezentantek płci pięknej, które zajmują dyrektorskie stanowiska. Tu wygląd pozostaje priorytetem.

Dlatego kobiety biznesu nawet nie próbują oszczędzać na zakupach. W czasie oglądania sklepowych witryn ich wzrok zazwyczaj pada na aktówki damskie (duży wybór), uszyte oczywiście ze skóry wysokiej jakości. Zobaczmy, na co elegantki zwracają baczną uwagę przy wyborze najbardziej odpowiedniego modelu. Aktówki damskie bywają teraz dostępne w wielu barwach, więc pięćdziesięciolatki coraz częściej rezygnują z głębokiej czerni na rzecz jaskrawej czerwieni, która przyciąga wszystkich koleżanek z pracy. Oprócz oryginalnego koloru liczy się także funkcjonalność, zatem aktówka musi obowiązkowo mieć co najmniej trzy kieszenie zamykane na zamek błyskawiczny i oczywiście mieścić parę załadowanych po brzegi teczek rozmiaru A4.

torebka

Autor: HimmelrichPR
Źródło: http://www.flickr.com
Najbardziej praktyczne są dwa niewielkie uchwyty, ale długi pasek na ramię również jest przydatny. Dla kobiet liczy się nade wszystko duży wybór, dlatego z nieskrywaną radością robiłyby zakupy w… hurtowniach. Liczba oferowanych fasonów bywa w takich miejscach ogromna. Taka hurtownia (zobacz: hurtownia akcesoriów szewskich) torebek skórzanych udostępnia swój asortyment przede wszystkim butikom, lecz znajdziemy na terenie kraju i takie punkty, które obsługują także klientów detalicznych. A jeżeli któraś z reprezentantek płci pięknej zamierza odwiedzić takie miejsce, to obowiązkowo powinna zarezerwować kilka godzin, ponieważ dokonanie najlepszego wyboru do łatwych zadań najprawdopodobniej nie będzie należało.