Gdzie kupić dobre buty męskie?

Mawia się iż dobrze ubranego mężczyznę jesteśmy w stanie poznać po butach. I mimo, że ciężko odszukać autora tych słów, z pewnością poprą go reprezentanci świata mody. To właśnie obuwie jest wisienką na torcie każdej stylizacji i dowodem klasy mężczyzny.

sklep z butami Clarks

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com
Cóż, polskie firmy na tle zachodnich marek wypadają bardzo blado. Konsekwencją tego stanu rzeczy jest fakt, iż spora ilość mężczyzn, która ma zamiar nabyć klasyczne buty, robi to za pomocą sklepów internetowych i nie wynika to ze snobizmu , lecz z niemożności wyboru w rodzimych salonach obuwniczych modeli spełniających zasadnicze kryterium: prosty, klasyczny design.

buty męskie Clarks

Autor: John Lodder
Źródło: http://www.flickr.com

Rodzime marki, zapewne obawiają się pójść w klasykę, albowiem klasyka oznacza ponadczasowość, w skrócie: zakup na wiele sezonów (buty adidas basket profi up w ad387 a). Zatem jeżeli klient kupi klasyczne buty, to będą one modne długi czas. Mała więc szansa, iż w kolejnym sezonie wróci po kolejne, gdyż ”tamte” staną się już niemodne .

Zagraniczne marki nic sobie nie robią z tego tego „problemu”. Jedną z nich jest firma Clarks, która od zawsze stawia na jakość oraz komfort. Buty (dodatkowe informacje buty gotyckie) męskie Clarks charakteryzują się ponadczasową elegancją i klasyką. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się mokasyny – jedne z najpopularniejszych butów na sezon wiosenno-letni. Lekkie, komfortowe, uniwersalne i stylowe, te cechy określają mokasyny Clarks. Niby eleganckie, a jednak nie tak jak klasyczne modele. Niby sportowe, ale nie tak jak tenisówki.

W zależności od fasonu, koloru oraz materiału potrafią być mniej lub bardziej eleganckie. Interesująca alternatywa dla osób ceniących elegancję i nieformalny luz. Można je założyć do sportowego garnituru (np. lnianego), zestawów koordynowanych ze spodniami chino, do dżinsów, a nawet szortów (buty ceneolokalnie).

Firma istnieje już od 1825 roku, co oznacza, iż wiele lat doświadczeń skutkuje wiedzą na temat tych kultowych butów. Komponując stylizację powinniśmy uwzględnić, że buty powinny się uzupełniać z dodatkami, np. skórzanym paskiem. Dobrze, gdy współgrają i stylistycznie i kolorystycznie z butami, które planujemy włożyć.