Czym charakteryzuje się elegancki styl u panów? Na jakie rzeczy zwrócić uwagę? Gdzie szukać rad?

Elegancki styl nie jest zawsze łatwym tematem dla panów. Niektórzy nie do końca wiedzą jak ubrać się właśnie w takim eleganckim stylu. W związku z tym na jakie rzeczy zwrócić uwagę? Co będzie idealne? Jakimi rzeczami kierować się przy wyborze dodatków?

Jak mowa o elegancji powinna nami kierować reguła prostoty. Nie wolno bowiem nigdy przesadzać ze strojnością, dziwnymi formami, dużą liczbą rzeczy, jakie mamy na sobie, krzykliwymi kolorami i tak dalej. Oczywiście niektórzy faktycznie lubią eksperymentować, kiedy chodzi o eleganckie stroje, natomiast jak nie jesteśmy biegli w takim temacie to lepiej nie ryzykować. Prędzej otrzymamy pożądany, czyli fajny efekt, kiedy będziemy decydować się na rzeczy proste i sprawdzone. To samo dotyczy nie jedynie ubrań, lecz również butów. Dlatego pamiętajmy by obuwie męskie było także proste w swej formie. Jak też, aby nie rzucało się najbardziej w oczy, gdy chodzi o całość stylizacji. Eleganckie buty znajdziesz pod linkiem .

Na elegancję mają także wpływ użyte surowce, z których zrobione są ciuchy, obuwie czy też dodatki. Naturalna skóra jest tutaj swego rodzaju pewniakiem. Dlatego, gdy chodzi o dobór materiałów i nie mamy pewności co kupić, to naturalna skóra sprawdzi się na pewno. Identycznie to wygląda, jak chodzi o torby skórzane męskie. Nie każdy z panów przepada za noszeniem toreb, a dodatkowo często zdarza się, że są one źle dobrane do stylu. Niestety, błędne jest myślenie, że ta sama torba będzie odpowiednia do każdego rodzaju stylu, bo innej użyjemy, kiedy zależy nam na luźnym stylu natomiast jeszcze innej wtedy, jak idziemy ubrani w garnitur, na rozmowę biznesową. Należy o tym pamiętać.

Elegancka torba

Autor: Roman Boed
Źródło: http://www.flickr.com
Z reguły, gdy nie do końca jesteśmy pewni, w jaki sposób poradzić sobie z tego typu eleganckim stylem, odpowiedzi na pytania znajdziemy w sieci. Już dziś wiele panów, jakich kwestie związane z modą interesują bardzo, prowadzi swojego bloga, na jakim to opisuje różnego rodzaju, nawet najbardziej nurtujące kwestie. Jest to o tyle fajna opcja, gdyż przedstawiana oczami tej samej płci, a nie jak to często bywało wcześniej, oczami kobiet. Na pewno na takich stronach będzie można liczyć na pełne zrozumienie, jak też znaleźć odpowiedź na nurtujące wątpliwości.