Tkaniny jesienno-zimowe – najciekawsze trendy.

Sklep online poleca w dobrych cenach: tkaniny na jesień i zimę. Szczególne na ten czas proponuje się: dzianiny futerkowe. Dobrym pomysłem jest także wełna gotowana i wełna parzona.

wełna

Autor: Damien Pollet
Źródło: http://www.flickr.com

Wełna czyli włókno naturalne, uzyskiwane z okrywy włosowej owiec, lam, kóz, królików oraz innych. Włókno wełniane ma charakterystyczne cechy (na przykład: karbikowatość, łuskowatość, ma także lanolinę), dzięki którym nadaje się znakomicie do wytwarzania dobrej jakości wyrobów włókienniczych.Wełna owcza uzyskiwana przez strzyżenie żywych owiec, zwana także runem lub strzyżą, stanowi wspaniały surowiec włókienniczy do wyrobu dobrej jakości tkanin, dzianin i włóknin. Na Bliskim Wschodzie wyroby z wełny wytwarzano już w starożytności. Wysokiej jakości wełnę, bardzo miękką, puszystą, o cienkich włóknach, długości od 4 do 12 cm, otrzymuje się z owiec rasy merynos. Wełna gotowana jest to materiał o bardzo szerokim zastosowaniu w krawiectwie. Jest miękka, bardzo miła w dotyku, elastyczna, lejąca. Jest w użytku tkaniną bardzo ciepłą, a jednocześnie przewiewną ze względu na swój wełniano-wiskozowy skład. Wełna gotowana nadaje się na sukienki, żakiety, tuniki ale też na kurtki zimowe (po uprzednim ociepleniu), czapki, szaliki, kamizelki, swetry. Delikatna struktura supełkowa materiału przypomina wełnę buckle, jest od niej delikatnie cieńsza, ale tak samo ciepła. Wełna gotowana jest tkaniną dobrze układającą się, łatwą w szyciu oraz godną polecenia. Wełna gotowana różni się tym od standardowej wełny, że po obróbce w temperaturze kurczy się (ok. 20 – 30 proc. objętości), dlatego też jest bardziej zbita. Wełna gotowana jest zatem bardziej ciepła (dobrze sprawdza się przy niskich temperaturach), bardziej odporna na zabrudzenia oraz nie powoduje wielu reakcji alergicznych (typu:drapanie, swędzenie, uciążliwa wysypka), co naturalna wełna. Kolejną wartą polecenia tkaniną jest wełna parzona. Więcej na www.lamalama.pl.

To idealny kompan na sezon jesienno-zimowy. Wełna parzona to gruba, lecz bardzo miękka, dobrej jakości tkanina.Za sprawą oryginalnego splotu sprawia, iż uszyte z niej produkty są bardzo oryginalne, nietuzinkowe oraz ponadczasowe. Wełna parzona posiada doskonałe właściwości termoizolacyjne. Wełna parzona nadaje się na: okrycia wierzchnie jak: płaszcze, kurtki; jesienne garsonki; pledy; zimowe spódnice.

Następną ciekawą tkaniną jest dzianina futerkowa. Dzianiny futerkowe to wysokiej wysokiej jakości, naturalnie wyglądające futerko sztuczne tkane. Poprzez perfekcyjną imitację powierzchni oraz wyglądu, futra tego praktycznie nie można odróżnić od prawdziwego. Długość runa wynosi 2 cm.