Jak korzystnie się pokazać na rozmowie o pracę i na co dzień?

Ubrania również mężczyznom mogą sprawić zakłopotanie. Też chcą mieć swój własny styl. Co ważniejsze, liczy się dla nich dopasowanie i czucie się komfortowo w danym stroju. Za to sen z powiek spędzają im tak stresujące wydarzenia, jak na przykład rozmowa o pracę. Jakim sposobem się wtedy ubrać?

Rozmowa o pracę jest sytuacją bez wątpienia stresującą, jednak należącą do niezwykle często spotykanych we współczesnym świecie. Związane są z nią ustalone zwyczaje i warunki, jakie musi spełniać kandydat na dane stanowisko. Normy te dotyczą na przykład wyglądu.

Moda męska

Autor: bobbi vie
Źródło: http://www.flickr.com

Sprawa „co ubrać na rozmowę kwalifikacyjną” i jak się na niej zaprezentować dużej liczbie osób spędza sen z powiek. Istnieją jednak rozmaite źródła informacji, z których można dowiedzieć się wiele na ten temat. Przede wszystkim powinno się pamiętać, że na rozmowie kwalifikacyjnej najważniejsze są kwalifikacje i umiejętności kandydata, które powinien on odpowiednio uzewnętrznić i podkreślić. Na pewno jednak nie może się to powieść w sytuacji, w której dany kandydat nie spełnia najważniejszych wymagań dotyczących wyglądu. W tej kwestii nagminnie powtarzane są słowa, że pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz, dlatego należy tę okazję odpowiednio wykorzystać.

Kapelusze

Źródło: http://pixabay.com

Ubiór jest tak samo ważny, kiedy spełniamy swoje obowiązki w pracy. Tak samo jest z mundurami i uniformami, obowiązującymi w części zawodów. W części z nich dopuszcza się przykładowo krótki rękaw w koszuli. Wciąż jednak są to koszule eleganckie, wyposażone w kołnierzyk. W większej części dużych firm jednak wymagany jest pełny garnitur, bez żadnych odstępstw. Standardowym ubiorem większej części panów na lato są krótkie spodnie, zakryte buty i t-shirt.

I tu kilka wskazówek, jak sprawić aby ciuch jeszcze lepiej na kimś leżał. Zatroszczyć się o dopasowanie do sylwetki. Rozpoznanie własnego typu budowy jest w zasadzie przepustką do powodzenia. Jeżeli określimy własne atuty i wady, będziemy w stanie lepiej działać na tym polu. Jeśli ciężko jest samemu określić własny rodzaj figury, warto poprosić o pomoc dobrego znajomego. A jeśli obawiamy się reakcji przyjaciół na nasz problem, lepiej zwrócić się do swojej ukochanej. W ostateczności, można udać się do doświadczonego stylisty, który nie tylko określi nasz typ sylwetki, ale dopasuje też właściwe barwy do naszego typu urody.

Rodzaje sylwetek męskich są podobne do kobiecych. Mamy tutaj zarówno typ A, jak i ”jabłko”, a więc panowie z nadwagą. Oprócz tego, jest również „ołówek”, czyli tak zwana „chłopczyca” u kobiet (kurtki damskie) i „trójkąt”, czyli ideał, do którego dążą panowie. Jest to figura bez mankamentów. Szerokie ramiona, wąskie biodra, zero odstającego brzuszka. I właśnie panowie o takiej figurze mają łatwo. Mogą dowolnie bawić się stylami. Jedyne, na co muszą uważać, to zbyt workowate ciuchy, które ukryją ich wspaniałą figurę. Dla mężczyzn (odkryj więcej tutaj) o przeróżnych sylwetkach sklepy odzieżowe mają dużo propozycji.

I na koniec jeszcze krótka mowa o dodatkach. Tu wszystko zależy od stylu. Dla eleganta idealny jest kapelusz, a dla luzaka spodnie sportowe. Nawet takie drobnostki jak etui na tablet (więcej zobaczysz na tej stronie: Etui do tabletów Samsung od Ceneo) czy na telefon tworzą twój styl. Inny pokrowiec wybierze elegant, a jeszcze inny hipster, czy luzak.