Kilka słów o modzie

Wokół mody kręci się cały świat. Mnóstwo ludzi robi szybką karierę, działając w tym interesie. I nie mowa tu tylko o światowej klasy kreatorów, czy ich ulubione modelki. Co raz więcej zwykłych zjadaczy chleba decyduje się na zabawę modą. Ciągle powstaje kolejny blog o modzie, gdzie fashioniści dzielą się z fanami swoim oryginalnym stylem. Ogromną uwagę przykładamy, do tego, co mamy na sobie.

Potrafimy stać długie godziny przed lustrem i dobierać właściwy model lub wzór. Rzadko jednak z takim samym zaangażowaniem zajmujemy się tym, co posiadamy pod ubraniem. Bielizna nie rozpala już w nas tak ogromnych namiętności. A przecież to równie ważny detal całego ubioru, co sukienka, czy bluzka.

bielizna

Autor: Kinga
Źródło: Kinga

Na samym początku tę część konfekcji zastępowano paskami z materiału, którym niewiasta obwiązywała się na wysokości biustu. Poprzez następne wieki tkanina (zobacz włókniny igłowane lama) przechodziła ewolucję, aż nabrała kształtu niewygodnego pancerza. Gorsety ściskały kobietę, a także często deformowały jej kształty. Cierpień doznawały też narządy wewnętrzne. Gdy po wielu wiekach panie zrzuciły z siebie to narządzie tortur, zaczęły powstawać pierwsze biustonosze.

Dzisiaj jest ogromny wybór bielizny. I choć może się wydawać, że nic oryginalnego nie da się już wprowadzić, to nieustannie wychodzą na rynek kolejne nowości (przykłady). Można kupić biustonosze odpinanymi ramiączkami, które będą nam pasować do wyjściowej kreacji. Są też specjalne wkładki, gdy biustonosz zniszczy koncepcję stroju, a my nie chcemy iść bez stanika. Również dolna część bielizny przeżywa wielką przemianę. Chociaż czasy XIX-wiecznych reform są już na szczęście za nami, to stringi damskie przez wielu są postrzegane za przesadę. Te kuse majteczki zdobyły identyczną liczbę wiernych fanów, jak i zagorzałych przeciwników. Ostatnio prawdziwą karierę zrobiły leginsy, czyli nowa forma getrów . Szturmem podbiły nasze serca i, wszystko na wskazuje, jeszcze długo tam pozostaną.

Nie zapominajmy jednak, że codzienna bielizna ma być przede wszystkim wygodna. Istotny jest również naturalny materiał, które nie podrażni naszej delikatnej skóry.