Moda to nie wszystko! Zaopatrując się w letnie buty pamiętaj o najważniejszym – Twoim zdrowiu

Nadchodzi sezon letni i czas zaopatrzyć się w komfortowe, ”oddychające” obuwie letnie. Warto dedykować odrobinę czasu na ich poszukiwanie, aby wybrać buty dobrej jakości oraz z wysokogatunkowych materiałów. Powinniśmy się w nich czuć komfortowo, również w najgorętsze dni lata.

Naturalnie,

trampki

Autor: Daniel Kruczynski
Źródło: http://www.flickr.com

głównym letnim obuwiem są sandały. Podczas ich kupowania dobrze jest przyjrzeć się ich podeszwie, aby nie była za chuda oraz dobrze, aby była choć trochę wymodelowana. Ostatnio, stało się modne (polecam Dortex Bydgoszcz) chodzenie w klapkach czy japonkach. Jest to niezdrowe, a lekarze i eksperci biją na alarm, iż chodząc w butach nie trzymających stóp należycie, możemy nabawić się ostrych deformacji. Dlatego, w miejsce laczków, zainwestuj w wygodne sandały, które są zdrowsze choćby tylko z tego powodu, iż mocniej przytrzymują stopę.Kobiety mogą przebierać w wielu rodzajach obuwia letniego. Modne są baleriny, które również nie cieszą się dużym poparciem specjalistów. Znaczna większość balerin ma cieniutkie podeszwy oraz ani trochę nie chronią naszych stóp. Może się to wydawać bez znaczenia, lecz pochłaniająca drgania podeszwa zabezpiecza całe nasze ciało. Dużo poruszamy się po utwardzonych, miejskich powierzchniach, co przeciąża nie tylko stopy, ale także staw kolanowy, miednicę i kręgosłup. Nie troszcząc się o właściwą amortyzację stóp na twardych drogach, możemy z czasem zacząć walczyć z różnorodnymi schorzeniami.

trampki

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com

Kompromisowym rozwiązaniem (szczególnie dla panów) są trampki, które od jakiegoś czasu powróciły do mody. Można dziś nabyć dobrej jakości trampki, z dopasowaną, miękką podeszwą oraz z wysokogatunkowych tkanin. Jeśli nie masz zamiaru nabywać tradycyjnych, czarno-białych trampek, powinieneś zapoznać się z ofertą Pepe Jeans. Trampki męskie Pepe Jeans, podobnie jak damskie, przyciągają uwagę swoim wyglądem, warto sprawdzić . Nie są staromodnie jednokolorowe, lecz są bardzo różnokolorowe oraz mają multum szykownych dodatków, a to odznacza je przy porównaniu do innych firm. Prezentują się wyjątkowo awangardowo oraz nieszablonowo, a w dodatku mają naprawdę zróżnicowane modele.

Trampki męskie Pepe Jeans (DENIM BASE) z pewnością będą idealnie współgrać z jeansami czy szortami. Niektóre modele będą także idealnie współgrać ze sportową marynarką, nadając stylizacji lekkości oraz subtelności letniej pory. Kobiece modele zaś będą harmonizować z każdą kreacją. Oferta Pepe Jeans naprawdę wyróżnia się spośród pozostałych firm wielką unikalnością oraz bardzo dobrą jakością. Nie zapomnij, aby przy wyborze letniego obuwia kierować się najpierw zdrowiem, a potem wyglądem. Na szczęście nie jest tak trudno kupić obuwie modne, ale wciąż właściwie dbające o nasze stopy letnią porą.