Jak koszula męska będzie najlepsza? Na jakei rzeczy zwracać uwagę? Co jest tutaj najbardziej istotne?

Najczęściej jest tak, iż posiadamy ubrania, które po jednym sezonie już przestają być modne. Na pewno jednak istnieje parę tego typu, jakie nie mają tego rodzaju problemu, taką właśnie jest dobrze skrojona, biała koszula dla panów. Projektanci tej części garderoby prześcigają się w znajdowaniu wciąż bardziej innowacyjnych rozwiązań. Są więc dostępne odporne na plamy koszule teflonowe oraz niegniotące się koszule poliestrowe. Nie warto jednak korzystać z tego typu “rewelacji”. Z jakiego powodu?

koszulka męska

Autor: Robert Sheie
Źródło: http://www.flickr.com
Sztuczne materiały bez wątpienia są dosyć praktyczne, jednak mają i wady.

Podoba Ci się ten wpis? Jeśli tak, to na pewno ucieszy Cię informacja, że inny tego rodzaju tekst jest tuż obok. Zwyczajnie zobacz ten link studio piercingu warszawa.

Niestety kiepsko się prezentują, po drugie nie dają możliwości skórze oddychać. Jak więc nie chcemy się strasznie pocić podczas najmniejszego stresu, to lepiej będzie zdecydować się na koszulę z najlepszej jakości bawełny. Materiał ten rewelacyjnie układa się na ciele, a przy tym bardzo łatwo go rozprasować. Na wyjątkową okazję można z kolei ubrać efektowną, lecz niestety dość kosztowną koszulę z jedwabiu. Krój koszuli to również bardzo istotna sprawa, szczególnie jak chodzi o modne koszule męskie. Za ciasna uwydatni za duży brzuszek, jaki wszyscy wolą ukrywać, zbyt obszerna zaś będzie wyglądała niechlujnie.

Najczęściej więc kupowanym rodzajem są koszule męskie “regular fit”. W tego typu koszulach doskonale prezentują się panowie szczupli, ale i tacy o bardziej zaokrąglonej budowie. Jeśli natomiast mamy szczupłą sylwetkę ciała to na pewno najlepszym rozwiązaniem będą koszule męskie slim. Warto jednak wiedzieć, że ten dosyć szykowny krój niestety nie znosi zbędnych kilogramów. Warto jednocześnie mieć świadomość, iż bez względu na rodzaj sylwetki nie opłaca się korzystać z luźnych koszul. Jeśli chodzi o koszule to z pewnością ważny będzie kołnierzyk. W jaki sposób dowiedzieć się natomiast, który rozmiar kołnierzyka będzie dla nas najlepszy?

Trzeba po prostu wziąć centymetr, sprawdzić obwód szyi i dodać do wyniku, który otrzymaliśmy szerokość jednego palca. W ten sposób z łatwością dobierzemy najlepszy kołnierz, który będzie jednocześnie wygodny w noszeniu. Osobna kwestia dotyczy kształtu kołnierzyka. Najpopularniejszy jest krój “prosty”, gdyż taką koszulę założyć można na każdą okazję, czyli będzie pasować i do krawata, i do jeansów. Bardziej elegancki jest zaś krój włoski. Rogi tego kołnierzyka są skierowane na zewnątrz. Najmniej formalny jest typ zapinany, gdyż takie koszule można zakładać do pracy, ale na ślubie albo podobnych uroczystościach będą już raczej niezbyt pasujące.