W dzisiejszych czasach mężczyzna również powinni o siebie dbać

W zasadzie w każdych czasach zwracano uwagę na to, czy określona osoba dba o siebie. Dotyczyło to szczególnie pań, na których prezencję zważano najbardziej. Dawniej to panie były swego rodzaju ozdobą, choć mężczyzna w określonych przypadkach również miał obowiązek zadbać o siebie i o właściwy poziom elegancji.

facet

Autor: Susan Solinski
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie dużo większą wagę przywiązuje się do wyglądu panów. Zwracają na to uwagę zarówno panie, jak i na przykład potencjalni zatrudniający. Wymagany jest już nie tylko elementarny stopień higieny osobistej, ale także wyczucie stylu i wykorzystywanie dodatkowych preparatów. Można więc stwierdzić, że zadbany mężczyzna współcześnie potrzebuje większej liczby produktów niż kiedyś. Oczywiście stałą wartością jest zdolność odpowiedniego doboru wyglądu i stylu do okazji. Zadbany mężczyzna będzie zatem prezentował się całkowicie inaczej na rozmowie kwalifikacyjnej niż na przykład na weselu.

Środki kosmetyczne

Niektóre osoby są zdania, że używanie przez mężczyzn perfum czy innych tego typu kosmetyków jest „niemęskie” i ma być tylko domeną pań.http://fabrykaoptyka.pl/badanie-wzroku-wizyta/ (dobry optyk wrocław – http://fabrykaoptyka.pl/badanie-wzroku-wizyta/http://fabrykaoptyka.pl/badanie-wzroku-wizyta/)Jest to oczywiście nieprawda. Ma to odbicie szczególnie we wrażeniach kobiet, które ogromną wagę przywiązują do zapachu mężczyzny. Oczywiście podstawą jest zatroszczenie się o higienę w celu wyeliminowania wszelkich przykrych aromatów. Odpowiedni dobór perfum jest już umiejętnością na wyższym poziomie. W tej kwestii często zdarza się, że panowie proszą o pomoc swoje partnerki. Współcześnie coraz częściej również zdarza się, że mężczyźni sięgają po typowo damskie kosmetyki, takie jak na przykład krem do twarzy czy nawet bezbarwny lakier do paznokci.

Moda

Mężczyzna u kosmetyczki

Autor: DER-MED
Źródło: DER-MED

Ubiór dla mężczyzn nie jest co prawda dziedziną tak zaawansowaną jak moda dla kobiet, jednak przewiduje bardzo szeroki wachlarz stylów i rozwiązań. Nie jest rzecz jasna obowiązkiem współczesnych mężczyzn śledzenie aktualnych trendów w modzie i dostosowywanie się do nich za wszelką cenę. Dobrze jest jednak raz na jakiś czas pokusić się o odświeżenie garderoby, by nie była przestarzała. Nierzadko bywa tak, że męska szafa jest niezwykle uboga, co na pewno warto zmienić. Dobrze jest zainwestować chociażby w kilka par obuwia na rozmaite okazje. Obuwie powinno być dobrej jakości i jak najbardziej zadbane.