Obecnie naprawdę wiele zależy od tego jak się ukazujemy wizualnie.

Na dzień dzisiejszy bardzo wiele zależy od tego w jaki sposób się prezentujemy. Wizerunek jest ważnym czynnikiem podczas poznawania nowych ludzi, gdyż pierwsze wrażenie mamy możliwość zrobić tylko jeden raz.

moda

Autor: Adrian Scottow
Źródło: http://www.flickr.com

To jak się prezentujemy jest ważne nie jedynie w przypadku życia prywatnego, ale również, w życiu zawodowym. Naturalnie, wśród bliskich znajomych możemy sobie pozwolić na stanowczo luźniejszy strój, jednakże w miejscach pracy coraz częściej wymagany jest pewien „dress code”. Nie każdej osobie takie ograniczenia pasują, dlatego w skrajnych przypadkach są one powodem rozwiązania umowy z pracodawcą. Nie zawsze jednak obowiązek noszenia konkretnego stroju wynika tylko z preferencji pracodawcy, często ma na niego wpływ charakter wykonywanej pracy. W przypadku wszelkich robót fizycznych oczywistym jest wymóg noszenia odpowiedniej odzieży – używana odzież BHP, jak np.: buty z metalowym noskiem, ochronne spodnie oraz koszule, rękawice, kaski, bądź gogle ochronne. Wszystkie wspomniane elementy ubioru mają za zadanie ochronę ich użytkownika przed różnymi wypadkami, których może zostać ofiarą podczas wykonywania swoich obowiązków. Jest to bezsprzecznie dobry typ ubioru pod względem ochrony pracownika, jednak jego znaczącą wadą jest fakt, że często ich prezencja pozostawia wiele miejsca na poprawę. Ciekawe podejścia, w odniesieniu do ubioru kadry pracowniczej można spostrzec w przypadku różnych placówek medycznych oraz związanych w pewnym stopniu z medycyną. W szpitalach, aptekach, gabinetach kosmetologicznych itp. miejscach można zaobserwować, że pracownicy ubierają się w specjalną odzież, jak na przykład: sukienki kosmetyczne, żakiety, fartuchy ,bądź uniformy kosmetyczne – więcej o uniformach kosmetycznych . Taki rodzaj ubioru stanowi doskonałe połączenie pomiędzy spełnianiem wymagać BHP, funkcjonalnością a także dobrym wyglądem. Jako, iż pracownicy takich placówek codziennie spotykają się z niezliczoną liczbą klientów, istotne jest, aby sprawiali oni dobre pierwsze wrażenie i budzili zaufanie. Rzecz jasna celu tego nie można osiągnąć jedynie przy pomocy ubioru, jednak bezsprzecznie jest to element, który może być pomocny w jego realizacji.

Reasumując, w dzisiejszych czasach to jak się prezentujemy jest istotnym elementem w życiu każdego z nas. Zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym, duży nacisk kładzie się na stosowny ubiór, zgodnie z regułą, że pierwsze wrażenie robi się tylko raz. Zwłaszcza pracodawcy przywiązują coraz większą uwagę to stylu ubierania się ich podwładnych, dlatego osobom poszukującym zatrudnienia zaleca się zapoznanie z profilem działalności prowadzonej przez przedsiębiorstwo, do którego składają aplikacje i w oparciu o to, wybór właściwego ubioru na rozmowę rekrutacyjną.