Męski outfit – jak może się prezentować mężczyzna z klasą

W obecnych czasach, wbrew temu iż sporo się mówi, że nie należy oceniać ”książki po okładce”, powiedzenie „jak cię widzą, tak cię piszą” jest wciąż aktualne. Co więcej – bardzo często praktykowane. Toteż jeżeli ktoś nie dostosuje się do zasad mówiących, jak powinno się prezentować np. na spotkaniu w sprawie pracy, może przegapić swą życiową szansę, co więcej – z własnej winy.

Jak powinien wyglądać dobrze ubrany mężczyzna?

Mężczyzna w garniturze

Autor: Jonas Weckschmied
Źródło: http://www.flickr.com

Garnitur to podstawa wyposażenia szafy każdego mężczyzny. Zważmy, iż wbrew pozorom najbardziej wszechstronne zastosowanie posiada nie czarny, lecz granatowy garnitur. To kolor, jaki odnajdzie się o każdej porze roku. Do takiego garnituru możemy dobrać koszule: białe, kremowe lub bladoniebieskie. Najlepiej prezentują się z gładkimi krawatami. Całkowicie nie są mile widziane kolory, które na pozór wydają się pasować na różne okazje, czyli czarny i brązowy. Z jakiego powodu? Dlatego, iż kolor czarny zarezerwowany jest tylko na różnego rodzaju poważne uroczystości państwowe, królewskie oraz pogrzeby. Wizyta u Prezydenta, Matura – oczywiście, lecz spotkanie o pracę? Raczej nie.
Koszule męskie wizytowe (koszule męskie wizytowe na niby tak nieskomplikowany element męskiej garderoby, też może sprawić nie lada problem. Wystarczy spojrzeć na barwne i kupione pd wpływem impulsu wzory. O wartości koszuli mówi jakość włókien, szukajmy więc stuprocentowej bawełny.

Garnitur

Autor: mrgarethm
Źródło: http://www.flickr.com

Aby koszule męskie wizytowe nadawały charakteru mężczyźnie trzeba je dobrze dopasować do potencjalnego właściciela. Szczupli mężczyźni mogą pozwolić sobie na koszule slim fit, zaś panowie „z brzuszkiem” muszą uważać, by koszula nie była zbyt szeroka – za duży kołnierzyk fatalnie wpłynie na wygląd krawata.
W tej kwestii tej części męskiej garderoby, najbardziej bezpieczny na wszelakie okazje jest krawat gładki, w jednolitym kolorze. Możemy jednak poeksperymentować z wzorem czy ciekawym kolorem.

Ciekawe urozmaicenie stroju stanowią spinki. Koszula na spinki (-> link) w połączeniu z garniturem to duet idealny na szczególnie ważne uroczystości.
Kompletując oficjalny strój, bywa, że nie pamiętamy o doborze odpowiedniego paska do spodni. Najlepiej, by miał surową, pozbawioną krzykliwych ozdób klamerkę. Koniecznie powinien mieć kolor identyczny, jak kolor butów, które mamy zamiar włożyć.