Znaczenie kamieni szlachetnych dla wszystkich z ludzi

Cyrkon to świetny odpowiednik brylantu, jest do niego ogromnie podobny i niejednokrotnie nie sposób go rozróżnić od wartościowego diamentu, acz cyrkon posiada zdecydowanie większy połysk. Zazwyczaj kamień ów jest bezbarwny, jednakże występuje też w innych kolorach. Cyrkon nie jest kamieniem występującym w naturze, ale jest sztucznie fabrykowany. Kiedy ten prześliczny sztuczny kamień zostanie oprawiony w srebro czy złoto jego wartość wzrasta i stanowi on zawsze prześliczną, dającą niewiarygodny błysk ozdobę.

brylat idealny dla kobiet

Autor: MAURO CATEB
Źródło: http://www.flickr.com
Szafir to kamień, który w wielu swoich tonach niebieskiego i błękitu posiada ogromne pokłady mądrości oraz jest „wszechwiedzącym” kamieniem. Będzie on doskonałym symbolem nieskończoności, nieśmiertelności, spowalnia procesy starzenia się nie tylko ciała, ale także ducha. Jednostki cierpiące na niewyspanie winny mieć w swojej biżuterii szafir, bowiem on łagodzi stany lękowe, zwiększonej nerwowości, a również niedostatku snu. Z całą pewnością aktywuje niewiarygodną siłę, bowiem wspiera w niwelowaniu wszelakich chorób psychicznych. Osoby, które wybierają szafir na własny talizman, posiadają wspaniały związek oparty na regułach partnerskich a także wzajemnym zaufaniu.

Ten czarodziejski kamień może być bardzo dobrym towarzyszem dla ludzi darzących się uczuciem, miłujących się. Prócz wielu swoich lazurowych odcieni, jakie muszą posiadać osoby szczególnie spod znaku: Ryb oraz Strzelca szafir występuje również w odcieniach: żółtym, najlepszym dla Wagi, Bliźniąt i Panny, ale także pomarańczowym, specjalnym kolorze dla znaku Byka. Szafiry w każdych kolorach cudnie prezentują się oprawione w białe, żółte złoto albo srebro. Są idealną dekoracją wszelakich pierścionków, kolii, kolczyków, a także bransolet.

Możesz je zobaczyć tutaj: http://www.gemeo.pl/szablon2/page/14-Szafir-.html

Cytryn. Bez powątpiewania należy rzec, iż cytryn to kamień, z którego bije, promieniuje niezmiernie korzystna energia, która nie tylko pomaga uzdrowić ciało ludzkie, ale też i jego ducha. Jednym z takich przepięknych kamieni jest cytryn, amulet, który oprawiony w srebro czy złoto stanowi idealną biżuterię dla każdej kobiety, ale w szczególności jest przeznaczony dla ludzi spod znaku: Bliźniąt, Wodnika, Panny i Lwa. Cytryny możecie pooglądać tutaj: http://www.gemeo.pl/page/17-Cytryn.html.
Wszystkie te kamienie zakupimy w hurtowni szlachetnych kamieni.