Perły są doprawdy cudownymi ozdobami, czy masz pojęcie, czym się charakteryzują?

Perła jest jednym z najpiękniejszych klejnotów wykorzystywanych przy tworzeniu biżuterii. Posiada ona zastosowanie we wszelkiego rodzaju błyskotkach: naszyjnikach, kolczykach, wisiorkach, jak także w ozdobach do włosów. Perła stała się synonimem elegancji, jest zdobnikiem uniwersalnym i ponadczasowym, dzięki czemu nigdy nie wychodzi z mody. Warto dowiedzieć się na jej temat troszkę więcej, aby być świadomym, które ozdoby można kupować.

Jak zdobyć perły?. Czy wiesz, skąd biorą się perły?

perły w biżuterii

Autor: diva
Źródło: diva

Perła jest produktem naturalnym o charakterze organicznym. Powstaje ona w muszlach małż i składa się z takiego samego surowca co ich wnętrze. Perła powstaje w sytuacji, gdy do wnętrza muszli przedostaje się małe ciało obce, najczęściej ziarenko piasku. Wokół usytuowanego piasku tworzy się coś na kształt płaszcza ochronnego, jaki po czasie obiera postać perły. Perły występują w mnogich odmianach. Choć w salonach jubilerskich najczęściej widzimy perły okrągłe, w rzeczywistości rzadko powstają klejnoty o doskonale okrągłym kształcie.

Zajrzyj do serwisu autora (http://www.ratowniczy-sklep.pl/bluza-ratownictwo-medyczne/), jeśli zainteresowały Cię informacje zawarte w tym tekście. Tam wyszukasz o wiele więcej szczegółów.

Zróżnicowana jest również kolorystyka pereł, klejnoty te są bowiem białe, różowe, żółte, szare, jak również posiadają różnokolorowe przebłyski. Liczne rodzaje pereł

Warto pamiętać, że perły dzieli się na naturalne, czyli powstające w środowisku naturalnym bez żadnej ingerencji ludzi, jak również perły hodowlane. Poza tym najważniejszym kryterium istnieje również kategoryzacja według wód, w jakich powstają określone klejnoty: wedle tego kryterium perły mogą być słodkowodne lub słonowodne. Najcenniejsze są oczywiście perły naturalne, zwane też prawdziwymi. Perły hodowlane i naturalne są na pierwszy rzut oka identyczne i jedynie bardzo doświadczony specjalista jest w stanie je odróżnić. Nierzadko jednak nie da się naocznie stwierdzić, czy wskazana perła jest pochodzenia naturalnego, czy też hodowlanego. Do wykonania analizy wykorzystuje się metodę rentgenograficzną.

Naszyjniki z pereł
Hodowla pereł intratnym biznesem

Rosnący popyt na perły sprawił, że ich hodowla okazała się dochodowym biznesem w różnych częściach świata. Trzeba pamiętać, że perły hodowlane nie są imitacją, to również naturalne produkty, z tym że powstają przy udziale ludzi. Obecnie farmy pereł można spotkać w wielu zakątkach świata: w Japonii, Australii czy Azji Południowej. Hodowla pereł jest zajęciem długotrwałym i niełatwym, ponieważ znaczna część uzyskanych pereł nie spełnia wymagań i nie nadaje się do zastosowania w jubilerstwie. Polecana strona