W jaki sposób mężczyzna powinien dopasowywać koszule? Na jakie rzeczy należy zwracać uwagę? Co jest najbardziej istotne?

Sporo panowie marzy o doskonale dopasowanej oraz uszytej koszuli, która wyglądałaby świetnie nie tylko przed pierwszym praniem. Dostępne na rynku koszule są bardzo zróżnicowane pod względem ceny. Źródło tych różnic zwykle nie jest aż tak jasne dla osób robiących zakupy. Możemy iść do marketu i kupić koszulę za kilkadziesiąt złotych lub też do luksusowego centrum handlowego, w jakim na koszulę można bez problemu wydać dziesięć albo nawet dwadzieścia razy więcej.

szycie

Autor: kelly
Źródło: http://www.flickr.com
Jak chcemy kupić koszulę mamy tak naprawdę dwie opcje. Z jednej strony można wybrać się do marketu i nabyć koszulę za kilkadziesiąt złotych lub do luksusowego centrum handlowego, w jakim za koszulę zapłacić można bardzo dużo pieniędzy. Warto jednak wspomnieć o innych sposobach, przykładowo szycie odzieży na zamówienie jest w ostatnim czasie bardzo modne, dlatego też to bez wątpienia interesująca opcja, którą warto rozważyć – polecana szwalnia. Gdy kupujemy koszulę to bezwzględnie trzeba zwrócić uwagę na jakość materiału. Najlepszej klasy są z Włoch lub Szwajcarii, odznaczają się doskonałym wykończeniem, są więc mięsiste i delikatne w dotyku.
Najważniejszym wyznacznikiem jakości tkaniny jest długowieczność, jaką niestety możemy ocenić wyłączenie po kilku praniach. Kolejnym istotnym parametrem jest gęstość ściegu i precyzyjne szycie. Koszule dobrej jakości posiadają od sześciu do dziewięciu ściegów na jeden centymetr szwu, natomiast najtańsze mają zaledwie cztery albo pięć ściegów. Gęstość ściegu jest elementem, jakie najbardziej jest widoczny na stebnówce kołnierzyka. Gęste i równe szycie naprawdę ma wpływ na odbiór wizualny każdej koszuli. Bardzo ważne są także worki fiszbinowe, o których powinna pamiętać każda profesjonalna szwalnia – strona.

mężczyzna w koszuli

Autor: Benjamin Linh VU
Źródło: http://www.flickr.com
Ich uszycie wymaga rzeczywiście skomplikowanych zabiegów produkcyjnych, jednakże w ten sposób widoczne są zalety pod postacią możliwości zmienienia fiszbin w kołnierzu albo też wyjmowanie ich podczas prania. Tanie koszule mają fiszbiny zaszyte na stałe, co stwarza niebezpieczeństwo załamania fiszbiny oraz zniekształcenia kołnierzyka. Oprócz tego dobrze jest pamiętać, że do wykańczania elementów garderoby, jakie posiadają kontakt z ciałem, powinno się użyć ściegu bieliźnianego. Jego funkcją jest uniemożliwienie kontaktu miedzy skórą a niemiłymi w dotyku częściami tkaniny.