Dress code to niemalże biblia wszystkich mężczyzn zatrudnionych w miejscach, gdzie oficjalny strój dodaje powagi i zaświadcza o ich profesjonalizmie

W wielu oddziałach światowych koncernów, w placówkach dyplomatycznych czy instytucjach bankowych różnego typu pracujący tam zdają się być wycięci z szablonu. Charakterystyczny strój, niemalże identyczne obuwie i niemalże identyczny uśmiech na twarzy powodują, że ludzi ci czują się podobni do siebie, niezależnie od tego jakie zajmują miejsce w firmie. Nie dziwi więc, że zdecydowanie narzucane zasady dotyczące stroju nikomu nie przeszkadzają.

Odwrotnie, pracownicy zwykle czują się dobrze, bowiem nikt nie odróżnia się specjalnie, dzięki czemu równość wydaje się być zachowana.

Czy komentarze z serwisu (http://fryzjerpiaseczno.pl/) pod naszym wpisem Cię zaciekawiły? Może chciałbyś cokolwiek do nich dopisać? Będzie to dla nas zapewne szalenie ważne.

Z ochotą przystają więc na ubranie się według opisanego wewnętrznymi regulaminami wzoru, mogąc oszczędzić sobie przy tym nieustannego rozmyślania o tym, czy w tym zestawie wygląda się odpowiednio, albo czy ubrany dzisiaj garnitur nadaje się do biura, czy może ubrać inny.

Wiedząc jakie zasady panują w danej firmie nie trzeba jakoś bardzo zaprzątać sobie głowy drobiazgami, przy założeniu, że posiada się w szafie kilka uniwersalnych zestawów przeznaczonych do pracy.

Buty męskie

Autor: Clarks
Źródło: Clarks

Ale nawet wtedy należy pamiętać o drobnostkach, które mogą wpłynąć na to, jak zostanie się odebranym zarówno przez kolegów z pracy, jak i partnerów biznesowych.Najważniejszym elementem zwieńczającym dobrze zestawioną stylizację jest właściwie dobrane buty biznesowe. Mimo, że wydaje się to banalne, dopasowanie odpowiedniej pary obuwia na konkretną okazję oraz do wybranego stroju nie należy tak naprawdę do łatwych zadań. Ważny jest w tym przypadku nie tylko kolor, lecz również fason butów, który powinien do tego korespondować z paroma innymi elementami. Autor:

Zarówno obuwie biznesowe dla pań, jak i obuwie biznesowe przeznaczone dla mężczyzn powinno być dobrej jakości, stonowane pod względem fasonu oraz liczby zdobień a ponad wszystko musi być doskonale dobrane do kroju garnituru albo garsonki. Co ciekawe, w odniesieniu do panów rozróżnia się większą liczbę fasonów obuwia biznesowego niż pośród butów przeznaczonych do oficjalnych stylizacji dla pań.