Pielęgnacja twarzy mężczyzny i specyfiki stosowane do golenia.

Znany jest stereotyp, który zakłada, że dbanie o wygląd i pielęgnacja własnego ciała to częściej dziedzina płci pięknej niż panów. I jest to stereotyp rzeczywiście wiarygodny i szczególnie utrwalony nie tylko w kulturze, ale również w biologicznych uwarunkowaniach mężczyzny. W odróżnieniu od kobiet, mężczyźni z reguły nie postrzegają siebie jako obiektu adoracji, więc nie spostrzegają powodu, dla którego mieliby szczególnie używać kosmetyków czy zajmować się pielęgnacją skóry.

golenie się

Autor: Christina zur Nedden
Źródło: http://www.flickr.com
Poza tym, przyczyny tego stanu nie są li tylko zdeterminowane przez psychikę – struktura biologiczna wszystkich panów jest taka, że pozwala nieco mniej dbać o swoją aparycję bez znacznych strat wizerunkowych – kremy męskie. Dla przykładu, mężczyźni posiadają w przybliżeniu o 25% grubszą i bardziej owłosioną skórę niż kobiety, co czyni ich bardziej wytrzymałymi na warunki zewnętrzne i mniej delikatnymi. Taka pierwotna bariera ochronna nie oznacza jednak, że faceci mają nie pielęgnować swojego ciała.

Jeśli zainteresował Cię przedstawiony w tym miejscu tekst, to zobacz także pomocny serwis (https://crossjeans.pl/on/buty) – on również zawiera zajmujące wiadomości.

Wciąż zostaje przecież chociażby sprawa golenia się. Brytyjski prozaik Somerset Maugham stwierdził swego czasu, że w każdym pociągnięciu brzytwą skrywa się pewna filozofia. Ciężko się z tym nie zgodzić, skoro jest to zabieg, który wydaje się być jednym z najważniejszych zadań, z którymi zmagać się musi każdy mężczyzna co dnia z rana w łazience (z pominięciem tych zapuszczających brodę lub/i wąsy, oczywiście) – .

dbający o siebie mężczyzna

Autor: Kavian Borhani
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy z nas ma z pewnością wypracowane sposoby i rytuały towarzyszące goleniu twarzy. Oprócz nieodzownego przyrządu, jakim jest maszynka do golenia (kiedyś brzytwa), potrzeba również kosmetyków, które usprawnią nam czas spędzany przed lustrem. Najszerzej używany dziś kosmetyk to żel do golenia, nieraz stosuje się także kremy męskie po goleniu, aby załagodzić nieco piekące uczucie potraktowanej ostrzem skóry. Jeśli chodzi o wybór kosmetyków, wydaje się, że jesteśmy konserwatywni. Jednak na rynku pojawiają się coraz regularniej nowości, które warto przetestować, jak chociażby MEN-U ‘matt skin refresh gel’, czyli żel do twarzy wspomagający likwidację wrastajacego zarostu – Facetaria.