Jak to jest z tym goleniem w obecnych czasach? Czy powraca się do klasycznych metod golenia?

To na pewno domena mężczyzn – golenie. To zajęcie, które jest doskonale znane każdemu mężczyźnie, pojawiające się w jakimś okresie życia a potem pozostaje już z nimi na zawsze. Nieważne, czy mamy mocny zarost, który odrasta bardzo szybko, czy może wręcz przeciwnie, o jakim nie musimy ciągle myśleć, nie damy sobie rady bez właściwej pielęgnacji.

brzytwa

Autor: Francis Storr
Źródło: http://www.flickr.com

Interesujące jest to, że młodzi chłopcy wyczekują zarostu oraz z zazdrością patrzą na starszych chłopaków, a potem zarost robi się czymś tak powszechnym, czymś nawet nużącym. Zapomina się o tych momentach, kiedy marzyło się o prawdziwej brodzie. W późniejszym czasie kojarzona jest jedynie z koniecznością golenia się, czymś nieciekawym, bez którego ciężko się obejść.

Jeśli masz chęć dowiedzieć się, jakie strony są sugerowane przez inne osoby, to zobacz polecane info (http://pl.babor.com/products/redukcja-zanieczyszcze/90/concern/148) na tego typu temat. Mogłoby Cię ono bardzo zaabsorbować.

Oczywiście, nikt nie zmusza do golenia, można nosić brodę długą do ziemi, jednak nie zawsze to wygląda dobrze.

Dzisiaj zarost jest jak się okazuje wciąż bardziej modny. Tak zwany “styl drwala” opisuje mężczyznę, który ubiera się bardzo męsko a przy tym ma długą brodę. W ślad za taką modą idą inne zmiany. Gdyż jeszcze jakiś czas temu najbardziej popularne były nowoczesne elektryczne maszynki do golenia. Tak naprawdę jeśli mówimy o naszym kraju, to po czasach komuny ta zmiana była dość rewolucyjna. Wcześniej stosowało się proste maszynki do golenia, po czym w latach dziewięćdziesiątych bardzo się to zmieniło – na rynek weszły nowe, elektryczne maszynki, z których każdy zaczął korzystać. Dzisiaj wraca to co dobre oraz rzeczywiście męskie, czyli maszynka na żyletki oraz brzytwa do golenia. Przeróżne marki zyskują na znaczeniu, ale najbardziej takie, które kultywują to klasyczne golenie. Nie wspominając już o tych, które te kultowe rzeczy dano temu wypuszczały na rynek. Wracanie do swoich tradycyjnych wyrobów jest dla niech często przywracaniem do życia starych gadżetów dodając do nich trochę nowoczesnego designu.

Do tych marek można zaliczyć Truefitt & hill. W większych miejscowościach coraz częściej można spotkać salony specjalnie dla mężczyzn, gdzie można zadbać o swoją brodę (Polecamy Truefitt & Hill trójpak luksusowy). Nie chodzi bowiem o to, aby zapuszczać brodę, która będzie bezładna. Istotne jest, aby była ona wypielęgnowana. O swoją brodę warto dbać, jest ona wtedy bardziej atrybutem męskości.