Plusy i minusy bielizny modelującej, czyli nierozsądny dobór szkodzi

Zabiegi odchudzające czy może bielizna odchudzająca? A może połączenie obu dla jeszcze efektywniejszego sposobu na wyszczuplenie? Zwolenników poszczególnych opcji znajdziemy po każdej stronie. Czy specjalistyczna bielizna zawsze jest nieocenionym sposobem na walkę z plagą współczesności, czyli otyłością?

Ava - biustonosz

Źródło: Jagna.pl
Gros cennych i interesujących opinii znaleźć można na forach o tematyce odchudzania, gdzie internauci wypowiadają się na temat skuteczności własnych metod odchudzania. Nie wszyscy stosują gorsety, figi, opinającą i modelującą bieliznę.

Jeżeli niezwykle ekscytuje Cię nakreślana w tym miejscu sprawa, poza tym koniecznie zobacz tekst w serwisie (https://www.elian.eu/pl/druty-na-zylce-60cm) opisującym podobne tematy.

Za najczęstszy powód niestosowania podaje się niewygodę i gusty, zwyczajnie nie widzimy siebie w bieliźnie o takich właściwościach.

Inni z kolei popierają odzieżwspomagającą wyszczuplanie. Biustonosze Ava – kliknij odnośnik -, czy wyszczuplające body są dla nich na standardem. Entuzjastom takiego rodzaju odzieży i bielizny zdarzało się skupowanie kilkunastu egzemplarzy tego „gatunku”, albo z powodu kolekcjonowania szerszej szafy, albo też dlatego że wcześniejsze zakupy nie sprawdzały się.

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że z bielizną wyszczuplającą jest jak z robieniem lepszego wrażenia. Wizualne podkreślanie. Panie, muszą wiedzieć, że czynią to tylko dla samych siebie (ewentualnie partnera), mogąc obserwować zmiany związane z figurą. Bielizna wyszczuplająca jako środek do odchudzenia nie uczyni nas chudszymi. Da wyłącznie efekty powierzchowne, nadzwyczaj chwilowe (zobacz: wyszczuplający gorset).

„Przegięcie” w stronę bielizny odchudzającej może skończyć się fatalnie. Zbyt mocno opinająca odzież masakruje skórę, zostawiając ślady i blizny. Samo chodzenie jest wówczas drogą przez mękę, zamiast cieszenia się z „lepszego wrażenia” przed lustrem mamy walkę z własnymi słabościami, zaczerwienieniami i wytartą skórą w okolicach intymnych.

kobieta w komplecie czarnej bielizny

Autor: Chiara Musiu
Źródło: http://www.flickr.com
W takich sprawach odzież i bieliznę warto dobierać precyzyjnie. Nie może być tak, że pożądamy gotowego, że pragniemy przyspieszyć kupując bardziej obcisłe modele ubrań. Należy „schodzić” stopniowo, powoli. Zaleca się wplecenie na ten czas aktywności ruchowej, bez znaczenia jak stoimy z naszą aktualną kondycją. Utracona w naturalny sposób tkanka uczyni odzież uciskową mniej… uciskową. Taka wizja odchudzania jest dużo lepsza i zdrowsza.